DUK

National insurance Number  - tai valstybinio draudimo numeris. Pagal NIN darbdavys atitinkamą dalį atlyginimo perveda į valstybinį draudimo fondą. Sau dirbantys asmenys (self employed) šias įmokas turi mokėti patys. Tik mokesčius šiam fondui mokantys asmenys užsitarnauja senatvės pensiją ir kai kurias kitas pašalpas. Lietuviško socialinio draudimo pažymėjimo atitikmuo dirbant Anglijoje.

Home Office - Pažyma dėl leidimo gyventi (pasilikti) Jungtinėje Karalystėje. Privaloma užsiregistruoti per 30 dienų nuo įsidarbinimo dienos. Kaina ~ 90 svarų.

PPS numeris (Personal Public Service Number) - Norint įsidarbinti Airijoje jums reikės PPS numerio (Personal Public Service Number) - lietuviško socialinio draudimo pažymėjimo atitikmens.

Pay slip - darbo užmokesčio čekis.

Forma P45 - tai dokumentas, kurį gaunate iš darbdavio, kai pasibaigia Jūsų darbo sutartis toje darbovietėje. Šioje formoje parodomos Jūsų gautos pajamos bei sumokėti mokesčiai.

Forma P60 - tai dokumentas, kurį gaunate kiekvienų mokestinių metų, kurie JK prasideda balandžio 6 dieną ir baigiasi balandžio 5 dieną, pabaigoje. Šioje formoje pateikiama visa informacija apie Jūsų gautas pajamas bei sumokėtus mokesčius per visą mokestinių metų laikotarpį.

CIS voucher - dokumentas, kurį gaunate, jei dirbote pagal Construction Industry Scheme, ir pagal savo verslo liudijimą esate nepriklausomas agentas. CIS voucher gaunate vieną kartą per mėnesį.

Kiti dažniausiai užduodami klausimai vykstant į užsienio šalį

Kaip greitai galima išvykti - Išvykimo greitumas priklauso nuo daugelio faktorių. Visų pirma, svarbi sutarties pasirašymo diena, tokiu būdu pirmenybė teikiama tai padariusiems anksčiausiai. Antra, labai svarbus yra kalbų mokėjimas, be abejonės, mokantiems reikalaujamą kalbą išvykimas gali būti suorganizuotas greičiau. Galiausiai, dažnai būna tam tikrų amžiaus ar lyties apribojimų, pavyzdžiui, grupė gali būti formuojama iš 6 moterų ir 2 vyrų ir pan. Kvalifikuotiems darbams labai svarbus aspektas yra darbo patirtis.

Ar galima vykti su vyru/žmona ar draugais - Žinoma, kad taip, bet jei norite gyventi ir dirbti kartu, reikėtų rinktis tokias vietas, kur formuojamos grupės. Kitu atveju galima derinti nebent regioną. Deja, su nepilnamečiais vaikais vykti negalima.

Kaip susitvarkyti visus reikalingus dokumentus - Nepriklausomai nuo šalies, į kurią vykstate, visus reikalingus dokumentus padeda susitvarkyti, nukreipia darbdaviai, už personalą atsakingi asmenys. Banko sąskaita taip pat atidaroma konkrečioje šalyje. Legalus darbas garantuoja visas socialines garantijas, kadangi nuo atlyginimo papildomai nuskaičiuojami mokesčiai pagal konkrečios šalies įstatymus.

Kur gyventi atvykus - Gyvenamąja vieta pasirūpinama prieš Jums atvykstant, dažniausiai nuomojami kelių kambarių butai. Už nuomą moka pats darbuotojas, tik Kipro, Graikijos ir kai kuriais išskirtiniais atvejais kitose šalyse tai apmoka darbdaviai. Dažniausiai rekomenduojame vežtis savo pilną patalynės komplektą, keletą asmeninių įrankių, indų, puodų. Anglijos atveju dažniausiai reikia turėti pradžiai už poros savaičių nuomą ir užstatą, maždaug 150 - 350 Gpb.

Kaip mokamas atlyginimas - kas savaitę arba kas mėnesį, priklausomai nuo vietos į asmeninę tos šalies sąskaitą arba čekiu.

Ar maitinimas yra nemokamas - Deja, bet maitintis reikia savo sąskaita. Tik Kipro, Graikijos ir kai kuriais išskirtiniais atvejais kitose šalyse tai apmoka darbdaviai.

Kaip reikia nuvykti į darbo vietą iš gyvenamojo būsto - pėsčiomis, viešuoju/savo transportu arba yra personalas, kuris surenka darbuotojus ir veža į/iš darbo vietos.

Kokią aprangą turėti - Darbo rūbus dažniausiai suteikia darbdaviai, tačiau bet kokiu atveju reikia turėti patogią avalynę, šiltesnių rūbų. Vykstantiems į žemės ūkį patartina turėti guminius batus, pirštines, galvos apdangalus.

Jeigu turite leidimą gyventi Lietuvoje - Deja, bet Jūsų konsultuoti negalime, tai galime daryti tik LR piliečiams.

Kokių dokumentų reikia norint išvykti - Asmens tapatybės kortelės arba paso. Visi kiti dokumentai, tokie kaip vairuotojo pažymėjimas, neteistumo, medicinės pažymos ir kt. reikalingi tik tam tikrais atvejais.

Kas kiek laiko galima atostogauti - Tai priklauso nuo darbo pobūdžio, tačiau dažniausiai į metus priklauso mėnesis atostogų, grįžti kas mėnesį tikrai negalėsite.

Ar reikia kam nors pranešti apie išvykimą - Taip, reikia, Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Kiek laiko galima dirbti - Dažniausiai sutartys, kurios pasirašomos su darbdaviais, yra neterminuotos (nuolatinis darbas), galima nutraukti 2 sav. prieš tai įspėjus.

Kaip organizuojamas išvykimas - Dažniausiai jį organizuojame mes su patikimais vairuotojais, padedame užsisakyti lėktuvo bilietus.

Ką rekomenduotume kalbantiems angliškai - slaugą, aptarnavimo sritį, fabrikus bei atitinkamas pozicijas pagal turimą išsilavinimą, darbo patirtį.

Ką rekomenduotume nekalbantiems angliškai - žemės ūkį, fabrikus, viešbučių sritį, labdaros maišelių išnešiojimą.

Kam nerekomenduojame vykti į užsienį - mėgstantiems išgerti, konfliktiškiems, tinginiams ir mušeikoms.

Į ką reikia atkreipti dėmesį, ruošiant CV (gyvenimo aprašymą) - 1. CV turi būti ta kalba, kurios prašome, dažniausiai anglų, kadangi anglai, kipriečiai ar kitos šalies atstovai lietuviškai tikrai nesupranta. Mes teikiame CV paruošimo ir išvertimo paslaugą. 2. Turi būti konkrečiai aprašyti asmeniniai duomenys, išsilavinimas, darbo patirtis, kalbų mokėjimas bei kitos kompetencijos. 3. Nuotrauka neturėtų būti iššaukianti, su buteliais rankose ar gašli, atminkite, kad taip kuriate pirmąjį įspūdį apie save. 4. Kai siunčiate CV, nurodykite, kas Jus domina ir kada norėtumėte vykti.

Kaip galima sužinoti šiuo metu galiojančius pasiūlymus - sekti informaciją tituliniame svetainės puslapyje, pasiskambinti kontaktiniais telefonais, užsukti į biurą Vilniuje arba atsiųsti užklausą el. paštu.

 

Neradote atsakymo į rūpimą klausimą - susisiekite su mumis!