Delfi.lt: Rasti kvalifikuotą darbą užsienyje neįmanoma

Ištrauka iš 2009 m. lapkričio 5 d. straipsnio ,,Rasti kvalifikuotą darbą užsienyje neįmanoma".

Lietuvių vyrų britai bijo dėl girtuoklystės

Konsultuojančios dėl darbo užsienyje bendrovės „Baltic Union“ komercijos direktoriaus Jono Lukausko teigimu, šiandien užsienyje įdarbinti aukštos kvalifikacijos specialistą labai sunku.

„Daugelis šalių, tarp jų ir Anglija bei Norvegija, įsivedė griežtus apribojimus emigrantams. Mielai priimami tik, kaip aš vadinu, kvalifikuoti juodadarbiai – pavyzdžiui, mėsininkai. Vietiniai šio darbo nemėgsta. Pasitaiko pasiūlymų vairuotojams, tačiau labai sunku rasti kalbantį angliškai. Yra slaugių paklausa, tačiau dabar jos turi praeiti vos ne konkursą, ko anksčiau nebūdavo.

Kalbėjau su britų agentūromis. Jų atstovai pasakojo, kad jei darbdavys duoda užsakymą surinkti 50 žmonių, užtenka ant durų pakabinti skelbimą ir per pusdienį jie susirinks tiesiog iš gatvės. Gatvėse šmirinėja daugybė bedarbių, kurie išvyko laimės ieškoti patys, – lietuviai, latviai, slovakai, bulgarai“, - sakė pašnekovas.

Anot jo, statybų sektorius visiškai sustojęs, viešbučių kambarinių bei padavėjų reikia tik sezoniniams darbams.

„Įdomi tendencija, kad Anglijos darbdaviai kategoriškai atsisako vyrų. Jie ten masiškai girtuokliauja, nuolat viską daužo, darbdaviams tenka kviesti policiją. Todėl jei į tą pačią darbo vietą galima priimti vyrą arba moterį, pasirenkama moteris. Blogiausiu atveju – šeima, kad žmona prižiūrėtų vyrą“, - teigė J. Lukauskas.

Pašnekovo paskaičiavimais, neišlaidaujančiam žmogui, kuris gauna tik minimalų atlyginimą, vis tiek kas mėnesį lieka apie 2000 litų.

Anot jo, šiandien žmonės vis rečiau prašo darbo pagal specialybę. Jie tiesiog ieško darbo. Tačiau daugiausiai tai visgi žemesnį išsilavinimą turintys žmonės, kurių kelionę neretai finansuoja giminaičiai. „Tačiau ateina ir bankrutavusių firmų savininkai. Buvo netgi vienas skulptorius, kuris teigė taip nusivylęs šalimi, jog sutinka dirbti bet kokį darbą, kad tik pailsėtų nuo visų „marazmų“, - pasakojo pašnekovas.