BREXIT rezultatai - kas laukia jau dirbančių Didžiojoje Britanijoje ir norinčių įsidarbinti lietuvių?

brexit-rezultatai-kas-laukia-jau-dirbanciu-didziojoje-britanijoje-ir-norinciu-isidarbinti-lietuviu

 

Praėjusio penktadienio BREXIT rezultatai pasėjo nerimą jau ne tik dirbantiems bei gyvenantiems lietuviams Didžiojoje Britanijoje, bet ir tiems, kurie savo ateitį siejo būtent su šia šalimi. Kai 2008 m. ,,BALTIC UNION" pradėjo veiklą ir iki pat dabar, Didžioji Britanija buvo ir yra viena populiariausių sezoninių ar ilgalaikių darbų kryptis. Dėl vyravusių priešreferendinių nuotaikų, spėlionių ir ypač sulaukus rezultatų, kuriais remiantis paaiškėjo, kad piliečiai vis tik nutarė, jog Didžioji Britanija turi trauktis iš Europos Sąjungos, sulaukiame daug klausimų ir naugąstavimų, kas vis tik laukia esamų ir būsimų darbuotojų. Siekiant išsklaidyti galimas spekuliacijas, apklausėme savo partnerius, klientus, darbdavius.

Visi darbdaviai vienareikšmiškai sutarė, jog BREXIT rezultatai sukūrė tam tikras netikrumo ir nežinomybės nuotaikas. Išstojimo procesai gali užtrukti nuo 2 iki 10 metų, ateityje įsidarbinimo tvarka gali keistis, tačiau tiek trumpalaikėje, tiek ilgalaikėje perspektyvoje visi yra pasiruošę bendradarbiauti ir prisitaikyti. Mūsų partneriai užrikrina, jog iki šiol suplanuoti naujų darbuotojų priėmimai ir priėmimo tvarka nesikeičia. Naujų darbuotojų poreikis išlieka ir visi, atitinkantys keliamus reikalavimus, yra laukiami taip pat kaip ir anksčiau.

Taigi, greitų ir kardinalių pokyčių Didžiosios Britanijos darbo rinkoje, įsidarbinimo procesuose nesitikima. Ateityje galbūt pasikeitus įstatyminei bazei, būsime pasiruošę kartu su klientais bei partneriais greitai reaguoti į pokyčius bei prisitaikyti, kad ir toliau galėtume sudaryti sąlygas Lietuvos piliečiams įsidarbinti trumpalaikiems ar ilgalaikiems darbams Didžiojoje Britanijoje.